Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Edukacja Leśna w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie prowadzona jest na podstawie zatwierdzonego przez Dyrektora RDLP Katowice „Programu Edukacji Leśnej Społeczeństwa na lata 2016-2025", utworzonego na podstawie Zarządzenia nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 9 maja 2003 roku oraz Zarządzenia Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie nr 4/2020 z 29.01.2020 r.
Podstawową formą edukacji leśnej są zajęcia z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi w lesie oraz w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy.

Rocznie z naszej oferty korzysta ok. 4 000 osób.

W celu rezerwacji terminu zajęć prosimy o:

1. Kontakt pod nr 608-077-814 lub (32) 410-30-29 w. 333, a następnie

2. Zapoznanie z regulaminem uczestnictwa w zajęciach oraz regulaminem udostępniania Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy

3. Przesłanie scanu uzupełnionej karty zgłoszeniowej na adres mailowy Nadleśnictwa rudy@katowice.lasy.gov.pl

4. Zarządzenie 38/2024

UWAGI:

1. Telefoniczna rezerwacja terminu jest obowiązkowa i należy jej dokonać przed przesłaniem karty zgłoszeniowej.

2. Z uwagi na spiętrzenie prac oraz wywóz sadzonek od 1 marca do 15 maja nie prowadzimy zajęć edukacyjnych w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Sprzedaż drewna i sadzonek

Sprzedaż drewna i sadzonek

 

Cenniki na rok 2024:

 

 

Porównanie cen detalicznych w stosunku do poprzedniego cennika można pobrać tutaj.

 

REGULAMIN SPRZEDAŻY DETALICZNEJ DREWNA oraz klauzula informacyjna RODO dla klintów detalicznych
pobierz

Leśnictwa, w których płatność za drewno z puli detalicznej, dla klientów detalicznych, może być realizowana za pomocą karty płatniczej - Kotlarnia, Krasiejów, Stanica, Lubieszów, Solarnia, Nędza, Ponięcice, Baborów

Pierwszą osobą do kontaktu z lokalną ludnością jest leśniczy. To on, jako osoba sprawująca nadzór nad danym leśnictwem jest najlepiej zorientowany w zakresie posiadanego stanu drewna, a także planowanych cięć. Telefony, adresy oraz lokalizacje kancelarii na mapie znajdują się w zakładce „KONTAKT – leśnictwa".

Zakupu drewna można dokonać na dwa sposoby:

1. Drewno pozyskane kosztem nabywcy (PKN, czyli tzw. samowyrób) – oznacza możliwość nabycia drewna po niższej cenie pod warunkiem jego samodzielnego wyrobu. W tym przypadku możliwe do pozyskania sortymenty są ograniczone do:

  • drewna małowymiarowego, czyli gałęzi - grubość do 7 cm w korze (M) oraz
  • opału, czyli grubizny z drzew leżących - grubość powyżej 7 cm w korze (S4).

Aby uzyskać zezwolenie na samowyrób należy zgłosić się do miejscowego leśniczego, który wyznaczy powierzchnię, przeprowadzi instruktaż BHP oraz wystawi zezwolenie na pozyskanie drewna samowyrobem. Prowadzenie prac bez ważnego dokumentu jest nielegalne. REGULAMIN SAMOWYROBU oraz DRUK ZEZWOLENIA

2. Drewno pozyskane kosztem Skarbu Państwa (PKS). W ten sposób można zakupić drewno wyrobione w wałkach o długości 1.2 m lub 2.5 m i ułożone w stosy przy leśnej drodze wywozowej. Transport i załadunek odbywa się kosztem i staraniem kupującego. 

 

Nr konta Nadleśnictwa Rudy Raciborskie:

BGŻ BNP PARIBAS o/Racibórz
49 2030 0045 1110 0000 0061 8180