Asset Publisher Asset Publisher

DNI MIASTA KUŹNIA RACIBORSKA 2018

W sobotę 1 września 2018 roku na stadionie w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości Dni Miasta oraz dożynek. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie włączyło się w program imprezy oferując zwiedzającym liczne atrakcje.

Częścią wydarzeń był Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Pożaru z 1992 roku, którego licząca 22 km trasa przebiegała drogami leśnymi.

Ponadto leśnicy przygotowali stoisko edukacyjno-promocyjne, które spotkało się z szerokim zainteresowaniem uczestników i kibiców rajdu.

Najmłodsi - przy wsparciu dorosłych opiekunów - mieli okazję uciąć plaster brzozowego wałka przy pomocy ręcznej piły, mogli także poukładać megapuzle o tematyce przeciwpożarowej, poznać ciekawostki z życia zwierząt i pracy leśników oraz pokolorować leśną kolorwankę lub kawałek drewna. Szczególnym powodzeniem cieszyły się budki lęgowe, które należało samodzielnie poskręcać z gotowych drewnianych elementów.

Natomiast starszych zainteresowała wystawa archiwalnych fotografii z akcji gaszenia pożaru w 1992 roku oraz zdjęć pokazujących z perspektywy lotu ptaka szkody wyrządzone przez huragan w lipcu 2017 roku.