Lista aktualności Lista aktualności

#sadziMy

18 września #sadziMY las z Prezydentem RP

W siedzibie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w Rudach ul. Rogera 1, w piątek - od 9:00 do 15:00 możesz wziąć udział w akcji #sadziMY i odebrać bezpłatnie Twoje drzewo!

Akcję zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda - biorąc udział w odnawianiu powierzchni w najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz (RDLP w Gdańsku). Para Prezydencka wspólnie m.in. z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasami wysiłek wielu pokoleń leśników niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Są „domem” wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają nam najbardziej ekologiczny surowiec, jakim jest drewno.

Przyłączcie się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadźcie własne drzewko! – poza terenem leśnym, np. na prywatnych posesjach. Sadzonki będą rozdawane w siedzibach wszystkich nadleśnictw oraz regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce przez cały piątek.

W całej Polsce na wszystkich chętnych czeka aż milion sadzonek przygotowanych przez leśników.